Uyumluluk İzleme ve Emniyet Direktörlüğünde "Denetçi" Pozisyonunda Görevlendirilmek Üzere Çalışma Arkadaşları Arıyoruz

AJet
Publish Date: 1/22/2024
1. Emniyet Yönetim Sistemi Denetçisi

        Havayolunda Emniyet Yönetim Sistemi kapsamında ICAO Safety Management Manual Doc. 9859 ve SHY-SMS Sivil Havacılıkta Emniyet Yönetim Sistemi Yönetmeliği kapsamında denetim faaliyetleri gerçekleştirmek.

Emniyet Yönetimi Sistemi kapsamında asgari 2 yıl denetçilik tecrübesi ve asgari 4 yıl havayolunda  emniyet sahası ile ilgili çalışmış olmak

2. Güvenlik, Yer ve Kargo Operasyonu Denetçisi

        Güvenlik, Yer ve Kargo Operasyon sahalarında uluslararası (EASA, IATA,SAE vb) ve ulusal (Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programı, SHGM Yönetmelik,Talimat ve Genelgeleri vb.) kurallar doğrultusunda denetim faaliyetleri gerçekleştirmek.

Güvenlik, Yer ve Kargo Operasyon sahalarının en az birinde asgari 2 yıl denetçi tecrübesi ve asgari 4 yıl havayolunda veya yer hizmet kuruluşlarında ilgili sahalarda çalışmış olmak.

3. Kabin Operasyonu ve Kabin Eğitimi Denetçisi

        Kabin operasyon ve kabin eğitim sahalarında uluslararası kural ve ulusal mevzuat kapsamında denetim faaliyetleri gerçekleştirmek.

Kabin operasyon ve kabin eğitim sahalarında asgari 2 yıl denetçilik tecrübesi ve asgari 4 yıl havayolunda kabin amiri tecrübesi olması.

4. Uçuş Operasyonu ve Uçuş Eğitimi Denetçisi

        Uçuş operasyon ve uçuş eğitim sahalarında uluslararası kural ve ulusal mevzuat kapsamında denetim faaliyetleri gerçekleştirmek.

Uçuş operasyon ve uçuş eğitim sahalarında asgari 2 yıl denetçilik tecrübesi ve asgari 4 yıl havayolunda uçuş ekibi tecrübesi olması.

5. Ekip Planlama ve Dispeç Denetçisi

        Ekip planlama ve dispeç faaliyetleri kapsamında uluslararası kural ve ulusal mevzuat kapsamında denetim faaliyetleri gerçekleştirmek.

Ekip planlama ve dispeç faaliyetleri sahalarında asgari 2 yıl denetçilik tecrübesi ve asgari 4 yıl havayolunda ekip planlama/dispeç biriminde çalışma tecrübesi.

6. Sürekli Uçuşa Elverişlilik Yönetimi ve Bakım Operasyon Denetçisi

        Sürekli uçuşa elverişlilik fonksiyon kapsamında denetim ve uyumluluk izleme faaliyetlerini gerçekleştirmek.

Sürekli uçuşa elverişlilik kuruluşlarında veya havacılık sektörde kalite güvence veya uyumluluk izleme birimlerinde aşağıda detayı verilen sahalarda asgari 4 yıl çalışma tecrübesine sahip ve bu sahalarda asgari 2 yıl denetçilik tecrübesine sahip olmak.

Söz konusu tecrübe aşağıdaki şekilde detaylandırılır. 

 • Sürekli uçuşa elverişlilik mühendislik,

 • Üs/Hat Bakım Mühendislik,

 • Üretim, Planlama, Kontrol,

 • Atölye mühendisliği/teknisyenliği,

 • Bakım yönetimi,

 • Bakım operasyonu,

 • SMS (Bakım Organizasyonu veya Operatör)

 • Sürekli uçuşa elverişlilik yönetiminin diğer temel fonksiyonlarında bulunmak (güvenilirlik, uçuşa elverişlilik gözden geçirme vb.)


İlgili pozisyon için eğitim bilgisi: Üniversite mezunu olmak (Hava araçlarının/hava aracı komponentlerinin bakımı ve sürekli uçuşa elverişliliği ile ilgili olan uçak, uzay, havacılık,makine, elektrik, elektronik, Aviyonik veya diğer ilişkili eğitim programları kapsamındaki Mühendislik, Sivil Havacılık, Teknik Eğitim Fakülteleri mezunu olmak).

7. Yönetim Sistemleri Denetçisi (ISO 9001 - ISO 14001 - ISO 45001)

        ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi veya ISO 45001 İSG Yönetim Sistemleri kapsamında denetim faaliyetleri gerçekleştirmek.

Belirtilen denetim sahalarının en az birinde havacılık alanında asgari 2 yıl denetçilik tecrübesine sahip olmak.

Yukarıda belirtilen pozisyonlar için aranan yetkinlikler:

 • Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun olmak,

 • İngilizce için TOEFL: 72, IELTS: 6 veya YDS: 75,

 • Askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirebiliyor olmak,

 • MS Office programlarına hakim olmak,

 • Seyahat engeli bulunmamak,

 • Etkili sözlü ve yazılı iletişime sahip olmak.

 


Share
HRPeak